پخش رنگ – 10 سال از سن ساختمان خود کم کنید

مرکز پخش رنگ

برای ساخت یک بنا باید مراحل مختلفی را به سرانجام رساند، که از مهم ترین آنها، رنگ آمیزی، پخش رنگ و نقش در قسمتهای دکوراتیو ساختمان می‌باشد. در واقع هر چقدر هم که در ساخت یک سازه موفق عمل کنیم، اما از پس دیزاین نما و ظاهر آن برنیاییم، نمی توان گفت که آن پروژه را با موفقیت به سرانجام رسانده‌‌ایم.

بی‌شک برای همه ما در کنار مقاوم بودن جایی که قرار است در آن زندگی کرده و خاطرات خوشی را رقم بزنیم، ظاهر آن نیز بسیار مهم است.

چرا که روح آدمی بسیار حساس بوده و انرژی و شادابی خود را از رنگ‌ها و بطور کلی، از تمام جذابیت‌های بصری دریافت می‌نماید. برای خرید و انتخاب یک گزینه مناسب و تغییر حال و هوای محیط اطراف پخش رنگ مرکزی شما را یاری می کند تا بهترینها رقم بخورد.

با پخش رنگ روح زندگی را در خانه پخش می کنیم

مرکز رنگ ساختمان
مرکز رنگ ساختمان

باید گفت که این رنگ‌ها هستند که به دنیای انسان‌ها روح و تازگی می‌بخشند. و دنیای بدون رنگ‌ها قطعاً یک دنیای کسل کننده و سرد خواهد بود.
با توجه به این گفته‌ها می توان دریافت که رنگ‌آمیزی یک ساختمان چقدر مهم می باشد. و در چه جایگاهی قرار دارد.

به همین دلیل، تیم حرفه‌ای پخش رنگ مرکزی، با شناختی که از مصرف کنندگان و نیاز مشتریان دارد، در زمینه دکوراسیون داخلی به موضوع پوشش ورنگ دیوارها پرداخته است، و امروز مطلبی پیرامون تمام سوالاتی که حول و محور انتخاب، تولید و پخش رنگ  وجود دارد، را برای شما خواننده گرامی تهیه کرده است.

پس اگر شما دوست عزیز هم با معضل چگونگی تهیه رنگ، مقایسه کیفیت، پیدا کردن بهترین برند پخش کننده رنگ و سوالاتی از این قبیل روبرو هستید. ادامه مطالب را از دست ندهید.

با واژه پخش رنگ بیشتر آشنا شوید

پخش رنگ
پخش رنگ

اگر گریزی به مثلا بیست سال قبل بزنیم، می بینیم که روزهای بسیاری را باید صرف ساختن یک ساختمان می‌کردیم. و در کنار هدر رفتن زمان باید هزینه ها و انرژی مضاعفی را هم صرف ساخت و ساز می‌کردیم.
برای مثال؛ در زمان رنگ زدن دیوارهای یک بنا باید کل شهر را زیر پا می‌گذاشتیم، تا مغازه‌ رنگ فروشی را پیدا کرده و بر اساس پیشنهاد خود صاحب مغازه که شاید خیلی هم علمی و تخصصی نبود، و تنها بر اساس تجربیات وی بود، رنگی را انتخاب و خریداری می‌کردیم. می‌توان گفت که عملاً انتخاب درست و دقیقی به‌ دلیل عدم وجود مقایسه و اطلاعات کافی، صورت نمی‌گرفت. اما حالا همه چیز فرق کرده است، و اتفاقات دلپذیری در زمینه رنگ‌آمیزی ساختمان قابل دسترسی است.

افراد به راحتی می‌توانند روی مبل منزل خود لم داده و به مدد تکنولوژی، بوسیله لپ تاپ یا گوشی هوشمند خود، بهترین شرکت و کارخانه‌هایی که در زمینه پخش رنگ فعالیت می‌کنند، را پیدا نموده و تجربه کاری و خدمات آنها را مورد بررسی قرار دهند، و پس از مقایسه و تحقیق، تنها با یک تماس رنگ‌های مورد نظر خود را دریافت نمایند.

در این زمینه، شرکت پخش رنگِ مرکزی، مشاوره‌های خوبی را برایتان در نظر گرفته که می توانید از طریق ارتباط با مشاوران زبده پخش رنگ مرکزی به پاسخ سؤالات خود در خصوص انتخاب رنگ مناسب و هر آنچه که باید در رنگ آمیزی ساختمان بدانید، برسید.

قبل از مراجعه به فروشگاه پخش رنگ به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

دیگر زمان رنگ‌آمیزی تمام سفید خانه‌ها به سرآمده است. و افراد با رنگ های متنوع، خواهان دور کردن یکنواختی از جایی هستند، که قرار است ساعت ها و روزهای بسیاری را در آن بگذرانند.

گاهی در زندگی روزمره برای بیان احساسات و یا توصیف زیبایی یک فرد از رنگ ها بهره می گیریم، به عنوان مثال: چشم های عسلی، پوست سبزه، سفید و یا گندمی، و یا اینکه: طفلک از خجالت سرخ شده بود، رنگش مثل گچ سفید شد. در واقع رنگ ها با روح و احساس انسان عجین گشته اند و تاثیر فراوانی در بیان هیجان، غم، شادی و آرامش می گذارند. مثلاً گفته می شود که رنگ مشکی تعادل هورمون ها را بر هم زده و میل به افسردگی را بیشتر می سازد.

همچنین نوردرمانی و رنگ شناسی از قدیم در فرهنگ چینی ها و مصری ها مرسوم بوده و هنوز به عنوان راه حل درمان استفاده می شود. مثلاً رنگ نارنجی بر بالا رفتن میزان انرژی فرد و زرد به عنوان محرک اعصاب و غیره بکار برده می شود.

در بحث دکوراسیون، رنگ آبی چون به فرد احساس آرامش می دهد، معمولاً برای اتاق خواب در نظر گرفته می شود، و اتاق نوزادان را با رنگ های سفید، صورتی، قرمز و زرد رنگ آمیزی می نمایند، زیرا این رنگ ها باعث خیره شدن اطفال و جلب توجه آن ها می گردد، و کم کم از میزان توجه به این رنگ ها کاسته و علاقه به رنگ های قرمز و آبی جایگزین آن می شود.

امروزه رنگ ها از نظر جنس، مواد تشکیل دهنده، ماندگاری، مقاومت، قابل شست‌وشو بودن و… دارای انواع مختلفی می‌باشند، که آگاهی یافتن از همه آنها مستلزم تحقیق های فراوانی است.

ما همه تلاشمان بر این بوده تا شما را با تمام زیر و بمِ آشنایی با رنگ‌ها و انتخاب آنها آشنا کنیم.

آیا توزیع و پخش رنگ با برند های مختلف انتخاب را سخت نموده است؟

در زمان خرید رنگ، موارد بسیاری نمایان می‌شوند. که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. و سوالات بسیاری از جمله: چه رنگی را انتخاب کنم؟ رنگ براق بزنم یا مات؟ از چه جنسی استفاده کنم؟ و… در ذهن افراد چرخ می‌زند.

هوشمندانه ترین راه، پاسخ دادن به همه این سوال‌ها، قبل از اقدام به خرید می‌باشد.
در این راه اگر دچار سردرگمی شده‌اید، ما اینجا هستیم تا چراغ روشنی را برای ادامه مسیر به شما بدهیم. و این چراغ، مشورت گرفتن از کارشناسان پخش رنگ مرکزی با سابقه‌ای طولانی در توزیع رنگ برند های معرف مانند سحر، نیپون، پارس اشن، کاپارول و اورانوس می باشد.

چگونه با انتخاب و پخش رنگ های مناسب فضای اطرافمان را متنوع کنیم؟

در شرح این موضوع باید همه چیز را به سلیقه و علاقه افرادی ارجاع داد، که قرار است در آن خانه زندگی کنند، زیرا قرار است این رنگ‌ها حال هوای ساکنین خانه را عوض کنند. پس بهتر است نه به مد و نه به عادت‌های دیگر افراد توجه کرد، و تنها خواسته و علاقه خود را در زمان انتخاب رنگ در نظر گرفت.

که در این میان برای اینکه متوجه شوید کدام رنگ مناسب روحیه و محل زندگی شما است، می‌توانید به متخصصین این حرفه که سالیان متمادی در تولید و پخش رنگ فعالیت دارند مراجعه فرمایید.
برای همین است که ما چندین شرکت برتر تولید و توزیع کننده رنگ را شناسایی کرده‌ایم. با آن ها در زمینه کارشناسی تولید و پخش رنگ گفتگو و مشاوره داشته ایم. حال شما با خیال راحت می‌توانید همه سوال های خود را از پخش رنگ مرکزی بپرسید.

انتخاب باکیفیت‌ ترین رنگ برای پخش رنگ در ساختمان

در کنار انتخاب رنگ موردنظر، باید در انتخاب کیفیت و جنس آن هم دقت کافی را داشته باشید. چرا که قرار نیست هرسال منزل خود را به دست نقاش بسپارید. و با متحمل شدن هزار و یک دردسر دوباره آن را رنگ کنید.
درواقع با انتخاب یک رنگ باکیفیت، باید تا مدتها از پروژه‌ی مشکل رنگ کردن منزل مبرا باشیم.

رنگ پلاستیک

از نظر متخصصان نقاشی ساختمان پخش رنگ مرکزی، که خود اقدام به انتخاب، خرید عمده و توزیع و پخش رنگ می‌کنند، بهترین نوع رنگ، به جنس پلاستیک اختصاص دارد، که با قابلیت حل کردن آن با آب، موجب ایجاد یک تعادل (بطوری که نه خیلی دارای غلظت باشد و نه رقیق) می شود، و به راحتی تنها با یک قلم موی مناسب، دیوار ها را به زیباترین شکل در می‌آورند.

رنگ پلاستیک از نظر قیمت، مقرون به صرفه تر از سایر رنگ ها است، و برای نقاشی بر روی دیوارهای گچی خشک شده و سقف ها مناسب می باشد.

از مزایای رنگ پلاستیک خشک شدن سریع آن و بوی کم آن می باشد. چرا که پایه این رنگ ها آب بوده و از مشتقات نفتی در آن استفاده نشده است.

از معایب آن امکان پوسته شدن در رطوبت و دوام کمتر می باشد.

برای خریداری بهترین و باکیفیت ترین رنگ پلاستیک، باید مبلغی حدود 5 تا 9 هزارتومان را در ازای هر یک متر مربع بپردازید، که برای اطلاع از باکیفیت ترین رنگ پلاستیک، همین حالا می‌توانید با فروشگاه پخش رنگ مرکزی تماس حاصل فرمایید.

رنگ روغنی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که تقریبا همه آن را می‌شناسند، و در رنگ‌آمیزی ساختمان بسیار کاربرد دارد، استفاده و پخش رنگ روغنی بوده که خود دارای انواع مختلفی از جمله: رنگ روغنی براق، رنگ روغنی نیمه مات و رنگ روغنی مات می‌باشد.
رنگ روغنی دارای دوام و مقاومت خوبی می‌باشد، و برجسته‌ترین ویژگی آن، عایق و ضد زنگ بودن آن است.

1. رنگ روغنی براق:

این نوع از رنگ روغنی، جلوه خوبی را به دیوارهای ساختمان خواهد داد، و به دلیل خاصیت ضد زنگ زدگی، می‌تواند بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی درب و پنجره های آهنی نیز باشد.
رنگ های روغنی براق، با ایجاد نوعی درخشندگی و روشنایی، فضاها را بزرگتر جلوه می‌دهند. از همین رو، مصارف آنها در رنگ آمیزی سالن‌های پذیرایی، بیشتر از دیگر نقاط خانه است.
هرکجا از منزل خود را که دوست دارید دارای نمای و جذابیت بیشتری باشد، و به قول معروف؛ بیشتر به چشم آید، از رنگ‌های روغنی براق که کاملا قابل شست و شو هستند، کمک بجویید.

2. رنگ روغنی نیمه مات

بهترین وسیله برای انعکاس نور، رنگ‌های روغنی نیمه مات می‌باشند، که فضایی رویایی و منحصر به‌ فردی را برای جای جای منزلتان بوجود خواهند آورد. از ویژگی های این نوع رنگ می توان به داشتن حالت نیمه مات و نیمه براق بعد از خشک شدن، استحکام و دوام بالا، قابلیت شستشو و مناسب بودن برای انواع سطوح نام برد.

3. رنگ روغنی مات

تمام ویژگی های این نوع رنگ مانند رنگ‌های نیمه مات است، به جز ویژگی عدم شست و شو و انعکاس نور که درجه‌اش در رنگ‌های مات، تقریبا به عدد صفر متمایل است. این نوع رنگ با جذب زیاد نور باعث می شود که ایرادات کار از دید پنهان بماند.

رنگ اکریلیک

کاربرد این رنگ ها در به نمایش گذاشتن ظریف کاری و نقش و نگارهایی است، که روی بدنه دیوارها طراحی می‌شود و آنجا خودش را نشان می‌دهد. این رنگ ها دارای تنوع بسیاری بوده که دست شما را در انتخاب حسابی باز نگه داشته‌اند.

رنگ های اکریلیک درست مانند رنگ های روغنی از سه دسته براق، نیمه مات و مات و برپایه آب تشکیل شده‌اند.
از آنجایی که اتاق خواب افراد بیانگر تفکر و شیوه زندگی‌شان می باشد، با توجه به تنوع رنگ‌های اکریلیکی، بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی این قسمت از خانه می‌باشد.
همچنین نوع دیگری از رنگ‌ها وجود دارد، که به دلیل مواد بکار رفته در آنها، تنها برای رنگ آمیزی قسمت های طرح‌ دار ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، که شامل: رنگ بلکا و رنگ پتینه می‌شود.

1. رنگ بلکا:

رنگ بلکا در دسته رنگهای سلولزی که پوشش مناسبی برای دیوارهای ساختمانی به‌ شمار می‌رود، می‌باشد. به دلیل مقاومت و جنسی که دارد بسیار مناسب رنگ‌آمیزی و تزیین مکان‌های بزرگی مانند: بیمارستان‌ها، مدارس و… است.

2. رنگ پتینه:

در میان این همه هنرمندی ایرانیان، پتینه کاری بسیار رخ نشان می‌دهد، که شاهکارهای چشم نوازی را رقم زده است. امروزه این نوع هنرمندی، رواجی دوباره یافته است، و رنگ مخصوص به آن هم توسط شرکت های تولیدی و پخش رنگ در دسترس دوستداران به این هنر و طراحی قرار گرفته است.

خدمات شرکت های پخش رنگ به چه صورت است؟

حال که هرچه می بایست در مورد رنگها بدانید، را دریافت کرده اید، وقتش رسیده رنگ انتخابی خود را سفارش دهید، که این مرحله هم برعهده عمده فروشان و توزیع کنندگان رنگ‌ها می‌باشد. برای انتخاب توزیع و پخش کننده‌ای که از همه نظر مناسب باشد، باید به موارد زیر توجه کنید:
• سابقه کاری آن
• خدمات پس از فروش محصولات
• نحوه ارائه خدمات
• قیمت محصولات
• بررسی کیفیت محصولات

شرکت پخش رنگ کار را برای شما آسان تر کرده است. به‌ خصوص اگر پروژه های بزرگ را در دست انجام داشته باشید، و صفر تا صد مرحله انتخاب، خرید و انتقال به محل مورد نظر را برعهده خواهند گرفت.

کلام پایانی

تمام سخنمان امروز پیرامون چگونگی انتخاب و خریداری رنگ‌ها بود، و تلاش کردیم تا قدم به قدم با شما همراه شویم، تا اطلاعات مفیدی را از پخش رنگ برای تغییر محیط زندگی و رنگ آمیزی ساختمان، برایتان رقم بزنیم.