مطالب آموزشی

مزایای رنگ روغنی و کاربردهای آن

از چه میزان از تینر استفاده نماییم؟
نسبت تینر به رنگ به چه میزان است؟

 

رنگ روغنی و کاربردهای آن

جواب این سوالات بستگی به این دارد که رنگ در چه موردی و در چه مرحله ای از کار قرار دارد. بدین منظور مطالب آموزشی زیر را مطالعه نموده تا بهتر به هدف تان برسید. برای روغن زیرکار یا همان روغن الیف، بهترین حالت سی درصد تینر و هفتاد درصد روغن است. برای رنگ آستر، چهل درصد تینر و شصت درصد رنگ، و برای رنگ رویه یا همان رنگ اصلی، یک چهارم رنگ، تینر استفاده شود، یا به عبارتی، بیست و پنج درصد تینر و هفتاد و پنج درصد رنگ نیاز است. لازم به یاداوری است، که برای رنگ مات معمولا پنج درصد نسبت به رنگ براق، تینر بیشتری استفاده می‌شود.

 

چه میزان از تینر استفاده نماییم

نظر روانشناسان در مورد چند رنگ پرطرفدار

مطالب آموزشی بسیار زیادی در مورد رنگ ها وجود دارد که به خصوصیات روانشناسی رنگ ها در این زمینه می‌پردازیم.

رنگ قرمز: رنگ تضاد و زیاده روی است و تضادی میان گذشت و خشونت، تنفر و عشق.

کسی که خواهان این رنگ است، فردی سرکش و در عین حال شجاع، فعال و اندکی عجول می باشد. به علت این افراط  و تفریط، شکست عشقی در آنها زیاد است. همچنین عجول بودن سبب می شود که بخاطر قضاوت های عجولانه، صمیمی ترین دوستی ها را بر هم بزنند.

رنگ ابی: طرفداران این رنگ کنترلگرهای خوبی هستند، و هیجانات، احساسات و عواطفشان را به خوبی کنترل می کنند. قانع، پرتلاش، با حجب و حیا، وفادار، فهیم و البته حسود هستند. بر پایه اصول، قواعد و نظم، کارهایشان را انجام می دهند.

رنگ سیاه: مستقل، خوش ذوق و حرف‌شنو هستند. برای اطرافیان خود احترام قائل هستند، و از کمک به همنوعان خود لذت می برند.

موارد استفاده از رنگ پلاستیک

این رنگ از قدیمی ترین نوع رنگ ها بوده و با کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد. رنگ کردن با آن بسیار آسان است و فقط باید دقت کنید که رنگ آماده شده بسیار غلیظ یا رقیق نباشد، چرا که در صورت غلظت بالا، رنگ به خوبی بر روی سطح پخش نمی شود و پس از خشک شدن اثر قلم مو یا غلطک را باقی می گذارد. در صورت رقیق بودن، باید چند سری عمل رنگ زدن را تکرار کنید، و ممکن است در جریان این رنگ آمیزی مدام خود را سرزنش کنید!
در کل این رنگ ها برای پوشش سقف ها مناسب بوده و برای پوشاندن نقص ها، گزینه ی بهتری است اما دوام کمتری دارد.

مزایا رنگ پلاستیک

 

استفاده از رنگ پلاستیک

با آب مخلوط می شوند و نیاز به حلال های نفتی ندارند.
رنگ های پلاستیک درجه ی یک قابل شست و شو می باشند.
سرعت در رنگ آمیزی و اتمام کار در این رنگ ها زیاد است.
بوی زننده ای همانند رنگ های روغنی ندارند.
این رنگ ها زود خشک می شوند .
این رنگ ها مات بوده و ایرادهای دیوارها و سقف ها را تا حد زیادی از بین می برند.

معایب رنگ پلاستیک

آب گریز نبودن آن، زیرا آب را به خود جذب می کند.
زود چرک می شود و قابل شست و شو نمی باشد.
قابل استفاده بر روی آهن آلات مثل در و پنجره و نرده نمی باشد.

مزایای نقاشی منزل با رنگ آکریلیک

این رنگ ها بسیار متنوع اند، و برای ایجاد بافت در سطوح بسیار مناسب اند، چون غلظت بالایی دارند و به سرعت خشک می شوند، رنگ آکریلیک انعطاف پذیر است و به همین علت روی تمام سطوح قابل اجراست، این رنگ ها که به دلیل دارا بودن پایه ی آب از رنگ های روغنی ارجحیت دارند. در تمامی رنگ ها و انواع مات، براق و نیمه براق عرضه می گردند، اما نسبت به رنگ های روغنی از براقیت کمتری برخوردارند. مطالب آموزشی مفید و کاربردی فراوانی در خصوص مصارف رنگ ها، انواع آنها و نحوه ی استفاده از آنها وجود دارد که قبل از استارت کار نقاشی، باید مد نظر قرار داد.

نقاشی منزل با رنگ اکریلیک
مزایا رنگ آکریلیک:

این رنگ ها بسیار متنوع اند و برای ایجاد بافت در سطوح بسیار مناسب اند، چون غلظت بالایی دارند و به سرعت خشک می شوند، رنگ آکریلیک انعطاف پذیر است و به همین علت روی تمام سطوح قابل اجراست، این رنگ ها به دلیل دارا بودن پایه ی آب از رنگ های روغنی ارجحیت دارند. در تمامی رنگ ها و انواع مات، براق و نیمه براق عرضه می گردند اما نسبت به رنگ های روغنی از براقیت کمتری برخوردارند.

معایب رنگ آکریلیک:

عدم امکان استفاده برای درب ها و چهار چوب ها
عدم تهیه طیف های مورد نظر مشتریان توسط استاد کاران